Договір про співпрацю в дії

У рамках договору про співробітництво у сфері дистанційного навчання із Полтавським університетом економіки і торгівлі Регіональний центр дистанційного навчання нашого університету вже успішно реалізовує Програму підвищення кваліфікації науково-педагогічних і педагогічних працівників з електронних засобів та дистанційних технологій навчання.

Нагадаємо, угоду про співпрацю ректори двох вишів підписали у лютому. Документ передбачає, що полтавські фахівці зможуть вивчити практику впровадження освітніх технологій, які напрацьовані й успішно використовуються в нашому університеті за десять років активної роботи в галузі дистанційної освіти. Одним із кроків до реалізації цього завдання й стала згадана вже Програма.

Як розповідає керівник відділу розроблення дистанційних курсів Оксана Анатоліївна Шовкопляс, Програма має за мету підвищити компетенцію полтавських колег із використання інформаційних технологій (зокрема електронних засобів і дистанційних технологій навчання) у їхній професійній діяльності. У тому числі, додати практичних навичок – досвіду проектування, розроблення й упровадження у навчальний процес електронних засобів.

Попри те, що з часу підписання договору про співробітництво минуло лише два місяці, наші фахівці вже встигли зробити все можливе, аби Програма була максимально успішною та корисною. За цей час уже створено десять дистанційних курсів, які мусять допомогти полтавським колегам розібратися з основами дистанційного навчання.

Серед курсів – «Сучасні інформаційні технології в освітній галузі: сьогодення та перспективи», «Інтернет в освіті», « Технології комунікації в освіті», «Людина в інформаційному суспільстві: нові можливості та загрози» та інші.

Оксана Анатоліївна зазначає, що полтавські фахівці у рамках Програми повинні засвоїти знання про можливості сучасних інформаційних технологій в освітній діяльності, базові засади застосування технологій комунікації в професійній діяльності, теоретичні положення щодо проектування електронних засобів навчання.

Не обійдеться й без освоєння знань про особливості дистанційного навчання, роль педагога та студента-дистанційника у вдалому навчальному процесі.
Теоретичні положення, закономірно, повинні перерости в практичні вміння, які полтавські фахівці зможуть реалізувати в практичній діяльності. Звичайно, викладачі зможуть використовувати інформаційні ресурси та ресурси Інтернету для вирішення професійних завдань, вмітимуть проектувати сценарії електронних засобів навчання, і навіть самі створюватимуть такі засоби за допомогою спеціалізованого програмного середовища.

За словами Оксани Шовкопляс, у Програмі потенціал сучасних ІТ-технологій для системи професійної освіти представлено на прикладі функціонування інтегрованої інформаційної системи нашого університету. Це не дивно, адже виш має багаторічний досвід і значні напрацювання у цій галузі.

Учасниками Програми стали 60 педагогів із Полтавського університету економіки і торгівлі. А консультують їх досвідчені фахівці нашого вишу – директор Регіонального центру дистанційного навчання Юрій Зубань, завідувач лабораторії систем електронного навчання Борис Кузіков, керівник відділу розроблення дистанційних курсів Оксана Шовкопляс, директор центру вебометрії та вебмаркетингу Дмитро Фільченко і декан факультету підвищення кваліфікації та педагогічних інновацій Олена Купенко.