Гості зі вcієї країни та з-закордону познайомилися з можливостями online-студії

Регіональний центр дистанційного навчання взяв активну участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова діяльність у поєднанні з сучасними інформаційно-комп’ютерними технологіями – головний чинник інноваційного розвитку вищої освіти».

У рамках заходу, організованого МОНмолодьспорту, понад 120 керівників 65 вишів зі всієї України, а також Росії, Білорусії, Польщі, Німеччини мали змогу ознайомитися з ІТ-потенціалом Сумського державного університету, вивчити досвід упровадження новітніх розробок у навчальний процес.

Звичайно, цікавим для гостей стало знайомство з можливостями дистанційної форми навчання в нашому університеті. Зацікавлені могли побачити розробки РЦДН на виставці інформаційних технологій СумДУ, а також відвідати online-студію.

За два дні роботи конференції можливості мультимедійної студії, аналогів якій у нашій країні немає, оцінили понад двадцять гостей із Рівного, Харкова, Києва, Чернігова, Миколаєва, Одеси, Ужгорода, також із Брянська, Курська, Бєлгорода та німецького міста Оснабрюк.

Учасникам на практиці демонстрували можливості використання online-зв’язку в дистанційному навчанні. Поважні гості могли оцінити технічні можливості не тільки з точки зору викладача, а й відчути себе студентами нашої «дистанційки». Відвідувачі були вражені технічними можливостями студії, яка дозволяє підтримувати відеозв’язок одночасно з десятками, а за необхідності й сотнями учасників (це обмежується лише шириною каналу зв’язку).

«Сьогодні в цьому аспекті наші можливості навіть вищі за наші потреби», – відзначає директор Регіонального центру дистанційного навчання Юрій Зубань.

Крім того, гості познайомилися з перевагами студії при роботі викладачів не тільки дистанційної форми навчання – наприклад, для створення відео лекції, інших мультимедійних навчальних матеріалів.

Відвідувачів утім цікавило не лише технічне оснащення. Особливо учасники конференції були здивовані тим, що наша «дистанційка» використовує програмне забезпечення тільки власної розробки. Високу оцінку дістали тренажери, тести, які впроваджують у навчання для студентів дистанційної форми. Відкриттям для гостей стали й масштаби діяльності за цим напрямком – навчання забезпечують понад 300 викладачів, більше 30 програмістів і методистів, а кількість студентів сягнула вже 1200 за десятьма напрямками підготовки.

Поцікавилися учасники зібрання й особливостями адаптації кредитно-модульної системи для студентів-«дистанційників» та забезпеченням взаємодії в ланцюжку методист-викладач-студент.

За результатами відвідин намічені перспективи співробітництва з університетом Оснабрюка, а керівники університетів із Харкова та Брянська висловили зацікавленість у подальшому обміні досвідом, співпраці.