Учасники виставки «ІТ в освіті й сучасному суспільстві» ознайомилися з технологіями дистанційного навчання СумДУ

Як відомо, 2011 рік Указом Президента України проголошено Роком освіти й інформаційного суспільства. Саме в рамках заходів із реалізації цього Указу на базі виставкового центру «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати відбулася Міжрегіональна виставка-семінар «Інформаційні технології в освіті та сучасному суспільстві».

На заході демонстрували новітні розробки у сфері державного управління, бізнесу та освіти, відбулися галузеві презентації та семінари. Долучилися до визначення місця інформаційних технологій в освіті й суспільстві світові та вітчизняні лідери ІТ-індустрії, серед яких Microsoft, CISCO, ІНКОМ; органи державної влади, вищі навчальні заклади Сумщини й сусідніх регіонів. Найпотужніше представництво на виставці мав Сумський державний університет.

Як зазначив ректор СумДУ Анатолій Васильович Васильєв, сьогодні в основі забезпечення якості освіти усе більшої ролі набувають інформаційні технології. Відтак, наголосив ректор, наш виш іде шляхом розбудови університету інноваційного типу: діють понад сто комп’ютерних класів, упроваджуються мультимедійні технології; в останні роки потужно розвиваються вебометрія, електронне врядування тощо; деякі програмні продукти, розроблені в університеті, мають характер унікальних; успішно впроваджується експеримент із дистанційного навчання.

На виставці університет представив свої напрацювання за напрямками інформаційно-бібліотечної системи, навчально-методичного центру «Проф-ІТ», студентського інформаційно-комп’ютерного центру та іншими.

Відвідувачі мали змогу ознайомитися також і з електронними засобами та дистанційними технологіями навчання. За 16 років наукових досліджень проблематики дистанційного навчання в університеті створено унікальні програмно-технічні розробки. На стенді виставки було продемонстровано власне систему дистанційного навчання, приклади курсів і тренажерів тощо. Представлене – лише дещиця із вражаючого масиву напрацювань: уже створено сотні дистанційних курсів, майже 50 тисяч тестових завдань, понад півтисячі Java- та Flash-тренажерів, майже три тисячі завдань для самостійної роботи, інтерактивні демонстрації, інші навчальні відеоматеріали. Кілька десятків досвідчених спеціалістів працюють на те, щоб ці показники збільшувалися буквально щодня.

І в майбутньому багато із цих та інших розробок можуть стати доступними всім охочим. Директор Регіонального центру дистанційного навчання Юрій Олександрович Зубань поділився масштабним задумом університету – створити банк електронних матеріалів. За словами Юрія Олександровича, це буде відкритий ресурс, доступний для тисяч користувачів. Прогресивними, подекуди унікальними напрацюваннями зможуть скористатися не лише студенти СумДУ, а в перспективі й школярі, і всі зацікавлені.