Дистанційне навчання Home
Дистанционное обучение в СумГУ: дисциплины » Електричні перетворювачі сонячної енергії

Вступ

Даний курс описує  Сонце як джерело енергії,  та механізми її перетворення та зберігання. Сонячна енергетика працює за рахунок перетворення сонячного світла в електроенергію. Це може відбуватись або безпосередньо, з використанням фотовольтаїки, або опосередковано, з використанням систем концентрованої сонячної енергії, у яких лінзи і дзеркала збирають сонячне світло з великої площі в тонкий промінь, а механізм стеження відстежує положення Сонця. 

Порівняно з іншими видами енергетики, сонячна енергетика в цілому є однією з найбільш чистих в екологічному відношенні видів енергії. Однак уникнути повністю шкідливого впливу сонячної енергетики на людину і навколишнє середовище практично не вдається, якщо врахувати весь технологічний ланцюжок від отримання матеріалів до виробництва електроенергії.

Рівень використання технічного потенціалу сонячної енергії залежить від ряду особливостей: низька концентрація і мала щільність енергетичного потоку; локальний характер використання, який визначається географічними і кліматичними умовами місцевості; нерівномірність надходження енергії в часі. Інтенсивність робіт по залученню сонячної енергії в енергобалансі залежить від коливань цін на традиційні джерела енергії, головним чином на нафту, газ та ядерне паливо. Вони ще довгий час будуть відігравати важливу роль в енергозабезпеченні, зберігаючи перше місце в енергобалансі всіх країн світу. Саме тому знання принципів роботи, уміння оцінювати енергоефективність та надійність роботи систем сонячної енергетики, визначення меж доцільності її використання, являється  складовою успішного економічного розвитку країни.

Отримання електричної енергії від такого непостійного і розсіяного джерела як сонячне світло, накопичення і розподіл її між споживачами, потребує глибоких знань з таких дисциплін як – “Фізика”, “Математика”, "Електропостачання", "Електричні машини", "Електронні пристрої", "Основи проектування", "Системи та мережі". 

Мета та завдання

Метою курсу є формування у студентів комплексу знань в області сонячної енергетики, алгоритмів і методів розрахунку її потенціалу, способів перетворення, акумулювання і передачі на відстань.

Після успішного вивчення навчальної дисципліни здобувач вищої освіти зможе:

Автори

Костян Андрій Андрійович, асистент

кафедра електроенергетики